Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 23.05.2018, 10:37

Сайт Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8

Меню сайту
МОН України
УЦОЯО
Освіта в Україні
Категорії розділу
Новини ЗМІ [13]
Форма входу
Відвідувачі
Locations of visitors to this page
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаво знати...
Цей сайт засновано у 2010 році
Інформер сайту

Каталог статей

Головна » Статті » Актуальне » Новини ЗМІ

ПАВЛО ГОТРА: “ЯКЩО ДИТИНА СКОЮЄ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ТО ВИНА ЗА ЦЕ ЛЕЖИТЬ НА ВСІХ НАС”
ПАВЛО ГОТРА: "ЯКЩО ДИТИНА СКОЮЄ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ТО ВИНА ЗА ЦЕ ЛЕЖИТЬ НА ВСІХ НАС”

Закінчилися літні канікули, розпочався новий навчальний рік. Однак не всі діти, як виявилося, воліють вчитися, і не всі батьки належним чином займаються вихованням власних чад.


Як наслідок -- дітей "виховує” вулиця з її вовчими законами, а закінчується все, як правило, криміналом. Як зарадити підлітковій злочинності, що зробити, аби діти виросли достойними громадянами нашого суспільства?-- цікавимося в начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Закарпатській області підполковника міліції Павла ГОТРИ.

332 "ДИТЯЧІ” ЗЛОЧИНИ

-- Павле Павловичу! Наскільки криміналізованим є нині підліткове середовище Закарпаття?

-- На жаль, рівень підліткової злочинності в області зріс. За 8 місяців поточного року на Закарпатті неповнолітні скоїли 332 злочини проти 190 торік. Ріст досить значний, але тут є об’єктивні причини. Така невтішна статистика пояснюється, насамперед, тим що поріг настання кримінальної відповідальності законодавець суттєво знизив. Якщо раніше для порушення кримінальної справи майнова шкода від злочину мала бути на суму близько тисячі гривень, то тепер достатньо й 90 грн. (а донедавна взагалі було 60). Левова частка злочинів, які скоюють неповнолітні, має майновий характер. Це, у першу чергу, крадіжки. Украв підліток на тих 90 гривень -- мусимо порушувати кримінальну справу. Хоча, як на мене, при малих сумах заподіяних збитків варто б обмежитися адмінвідповідальністю. А загалом, якщо відкинути цей вал протиправних діянь, то ситуація з підлітковою злочинністю в краї залишається на минулорічному рівні, тобто реально майже нічого не змінилося.

Діяльність особового складу нашого підрозділу спрямована на виявлення та документування тих злочинів, які безпосередньо впливають на стан правопорядку серед молоді. Зокрема, наркозлочини, яких наші працівники виявили 27. З них 5 фактів схиляння неповнолітніх до вживання наркотиків. Загалом задокументовано 56 фактів втягнення дорослими неповнолітніх у злочинну діяльність та жебрацтво. Іншим правопорушенням з боку дорослих є злісне невиконання батьківських або опікунських обов’язків. Злочинів цієї категорії задокументовано 46. Розслідують їх органи прокуратури, наші працівники лише виявляють такі протиправні діяння та здійснюють оперативний супровід.

До слова, попередження випадків дитячої злочинності -- це не лише проблема міліції, тут слід працювати спільно. У першу чергу потрібен належний контроль за дітьми в сім’ях, у школах. Є відповідні служби у справах дітей. Ми з ними тісно співпрацюємо, але хотілося б, аби ця співпраця була кращою. Та про це можна буде говорити лише тоді, коли кількість дитячих злочинів зменшуватиметься.

ЯК БОРОТИСЯ З ДИТЯЧИМ ЖЕБРАЦТВОМ?

-- Як реально боротися з дитячим жебрацтвом на вулицях, яке не робить честі нашим містам? Адже не можна ув’язнити всіх горе-матерів, хто ж тоді годуватиме їхніх дітлахів? Чи має на таких батьків хоч якийсь вплив сам факт порушення кримінальної справи?

-- Звичайно, реальної міри покарання таким батькам, які мають багато дітей, ніхто не дає. В основному все закінчується умовними судимостями. Але ефект від цього таки є -- адже після вироку суду такі особи кілька років знаходяться під контролем міліції. За ними здійснюється нагляд, і вони відчувають на собі весь тягар відповідальності.

-- Розпочався новий навчальний рік, але дехто з підлітків замість школи воліє піти зранку в Інтернет-клуб, "потусуватися” десь на лавиці з друзями за пляшкою пива із сигаретою. Як з цим бореться міліція?

-- Справді, діти влітку трохи розслабилися, мали більше вільного часу. Тепер час іти до школи. З 1 до 10 вересня в краї проводилася спецоперація "Урок”. Її мета -- адаптувати школярів, учнівські колективи для нормального початку учнівського процесу. Аби було якомога менше правопорушень. З цією метою міліціонери відвідали практично кожен навчальний заклад, де провели заняття з правової тематики. Робитимемо це й упродовж всього року, роз’яснюватимемо дітям, як правильно поводитися, спільно з педагогами контролюватимемо їх поведінку. Тобто однією лиш операцією "Урок” все не завершиться. Окрім цього, працівники ДАІ роз’яснюють дітям, як не стати жертвою ДТП, як поводитися на дорозі, як орієнтуватися в дорожніх знаках тощо. Керівництво УМВС відвідало у День знань підшефні заклади. Сподіватимемося, що це все дасть потрібний результат, і до кінця року матимемо зменшення рівня дитячої злочинності та травматизму.

Щодо проблеми невідвідування дітьми навчальних закладів, то ми постійно проводимо спільно зі службою у справах дітей рейди по Інтернет-клубах і кафе, аби виявити школярів-прогульників. Реагувати мають і вчителі, якщо дитина пропускає уроки.

ПІДСУМКИ ОПЕРАЦІЇ "ЛІТО”

А перед "Уроком” ми проводили спецоперацію "Літо-2010”. Її метою було якомога ефективніше використати шкільні канікули, аби максимально зайняти дітей корисними справою, щоб вони не скоювали правопорушень, вештаючись вулицями. За цей період ми перевірили всіх підоблікових осіб, які раніше конфліктували із Законом (маємо таких на обліку 215). Стосовно таких підлітків треба проводити відповідні профілактичні заходи, аби не допустити повторного скоєння ними злочинів. До цієї справи залучаються й служби у справах неповнолітніх та органи місцевого самоврядування.

Влітку на території області функціонувало понад 500 оздоровчих таборів, за кожним був закріплений працівник міліції, який відслідковував там стан правопорядку. Основна проблема, що виникала влітку, – це випадки утоплення. Лише за один червень потонуло шість підлітків. Проблема виникла спонтанно, довелося звертатися до громадян через ЗМІ, органи місцевого самоврядування. Справа пішла на спад, але людському горю цим вже не допомогти. До речі, гинули лише ті діти, які не перебували в літніх таборах і за якими не було належного контролю з боку батьків.

Під час операції "Літо” виявлялися також факти реалізації неповнолітнім горілчаних і тютюнових виробів. Ця проблема залишається актуальною і нині. Відрадно, що законодавство в цьому питанні нарешті на нашому боці. Якщо міліція виявляє такі факти, то виноситься подання щодо позбавлення торгової точки ліцензії на право торгівлі.

-- Цікаво, скільки вже покарано за продаж дітям спиртного та цигарок?

-- Ми документуємо такі факти, передаємо матеріали в податкову інспекцію, а вже вона доводить справу до кінця. Щодо статистики, то з початку року зафіксовано 81 факт реалізації неповнолітнім тютюнових та алкогольних виробів, а також 31 -- споювання дорослими дітей. 679 батьків притягнено до відповідальності за неналежне виховання своїх чад.

-- А як бути із неповнолітніми, які розпивають пиво, випалюють цигарку на вулицях, а потім нецензурно лаються, б’ються, ламають лавиці тощо. Чи передбачене покарання за таку поведінку дітей?

-- Це питання особливо актуально для великих міст, зокрема й Ужгорода та Мукачева. За такі дії передбачена адміністративна відповідальність. Адмінпротоколи складаються і на самих підлітків (якщо вони вже старші), і на їхніх батьків. Гадаю, якщо родичі один раз сплатять штраф, то вони задумається, як контролювати свою дитину.

ПРОТИДІЯ НАСИЛЬСТВУ В СІМ’ЯХ

-- Знаю, що цього тижня в Ужгороді відбулася конференція, на якій порушувалося питання протидії насильству в сім’ях. Чи брали ви участь в її роботі?

-- Справді, на базі готелю Унгварський відбувся навчальний семінар, присвячений взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування в питаннях попередження насильства в сім’ї. У його роботі взяли участь начальники обласних управлінь та керівники служб, в тому числі й міліції, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей. Цей семінар дав багато практичної інформації, ми вивчали досвід своїх колег з інших областей, наш досвід в цьому плані теж запозичили. Зокрема, у нас на обліку перебувають 57 сімейних дебоширів (мається на увазі лише ті родини, де є неповнолітні діти). Проблема насильства в родинах пов’язана з безгрошів’ям, п’янством та іншими соціальними бідами. Як наслідок, стаються суїциди, навмисні вбивства, важкі тілесні ушкодження та інші злочини на родинно-побутовому грунті. Профілактику та своєчасне виявлення насильства в сім’ях слід здійснювати в комплексі: і працівникам міліції, і головам сільських рад, і соціальним службам.

ДІТИ -- НАШЕ МАЙБУТНЄ

-- І на завершення, товаришу підполковнику, що б ви хотіли побажати батькам, які виховують дітей?

-- Можливо, це і звучить банально, але діти -- це наше майбутнє. А кожен з нас хоче, аби майбутнє було кращим за сьогодення. Тому треба ставитися до дітей як до того доброго, що ми хочемо бачити. Не слід забувати: якщо дитина скоює правопорушення, то в якійсь мірі вина за це лежить на всіх нас. Тому не будьмо байдужими, не стіймо осторонь, споглядаючи негаразди, що відбуваються в молодіжному середовищі, а спільно підказуймо, направляймо, вчімо наших дітей. Думаю, що від цього буде лише користь нашому суспільству.

Володимир ПАВЛЮХ,
ВЗГ УМВС України в Закарпатській області


Джерело: http://uzhgorod.net.ua/news/42466
Категорія: Новини ЗМІ | Додав: Вчитель (11.09.2010)
Переглядів: 750 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук на сайті
Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія
Конт. дані школи
88009, м. Ужгород, Закарпатська область, вул. Ак. Корольова 4, тел. (0312) 662920, email:uzhoctavaschool@gmail.com
Найближчі свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні ресурси
каталог сайтів
Освітній портал
Каталог MyList.com.ua
Украинский портАл
Погода на сьогодні

Copyright Кабінет_46 © 2018
Використовуються технології uCoz